Jdi na obsah Jdi na menu
 


Biografie

4. 3. 2007

Mary-Kate a Ashley se narodily v pátek 13.června, 1986 bývalé baletce Jarnette a bankéři Davidovi. Ashley byla na světě o dvě minuty dříve - v 8.24 ráno. Když se holky narodily, tak už doma měly o 2 roky staršího bratrau Trenta Williama. Počátek jejich kariéry lze považovat za pouhou náhodu. Jednoho dne je maminka vzala na konkurz do role malé Michelle v seriálu plný dům. Režisér je tenkrát vybrat právě proto, že když si je vzal do náručí, tak jako jediné neplakaly. Mary-Kate byla v dětských letech šikovnější než Ashley a tak na ní vyšly ty směšné a aktuální scény a Ashley se svým miloučkým pláčem a vážností zastupovala vážné a hromadné scénky. Roku 1989 se holkám narodila sestra, které dali rodiče jméno Elizabeth Marie Olsen, dnes ne jinak než Lizzie.

Právě seriál Full House úspěšně odrazil jejich kariéru, vysílaný ve více než 75 zemích. Rodiče MKA byli velice spokojeni a v roce 1991 najal jejich tatínek Dave Robeta Thorna jako manažera dvojčat. Ten se s chutí pustil do díla a založil Dualstar Entertaiment Group, společnost zastupující MKA filmy. Ta se slibně rozjížděla, takže už roku 1992 točili dvojčata první film To Grandmother's House We Go (Jedeme k babičce), který zabodoval nejen u mladé generace. Téhož roku vydaly i své první CD album Brother For Sale/50 cent (Brácha na prodej/za 50 centů). Roztomilé hlásky se všem dobře poslouchali a taky firma brzy poté vydala album I'm Cute One (Já jsem roztomilej prcek) a první VHS Our First Video (Naše první video). T té době Mary-Kate začala jezdit na jejím prvním koni a stala se z ní oddaná jezdkyně.

Všichni mysleli, že nálepky "dětský idol" se holky nikdy nezbaví, ale najednou se tu objevil film It Takes Two (Malé dohazovačky). S úžasným obsazením a příběhem. Dvojčata si zahrála vedle slavné Kristie Alley (Kdopak to mluví) a Stevea Gutenberga (Tři muži a nemluvně), kteří jsou známí ze slavných rodinných komedii a to tahle byla také! Tento rok také skončily detektvní komedie The Adventures o Mary-Kate and Ashley, protože Robert Thorn si myslel, že na hraní detektivů už jsou dostatečně velké. Jarnie a Dave se rozvedli roku 1995, pro holky to bylo těžké období. David se znovu oženil s novinářkou Marthou McKenzie a nyní spolu mají dvě děti - nevlastní sourozence MKA sestřičku Taylor (6 let) a brášku Jakea (4 roky).

V období 10 a 11 let si MKA dali pauzu a začali se věnovat zpívání, škole a přemýšlení na co tak ještě dát jejich jméno. A tak vznikla značka mary-kateandashley vyrábějící zprvu dětské oblečení a hračky a dnes už i kosmetiku, dámské oblečení, knihy, videa, prostě veškeré produkty MKA a některou elektroniku! Zpívání zabrali některé soundracky k bývalému The Adventures of Mary-Kate and Ashley. Hudba je zaujala natolik že natočily Our Music Video (Naše hudební video) a bestovky jako Ballet Party, Birthday Party a Sleepover Party. Později se ale ozvali i hudební kritikové a MKA tak pomluvily, že zpívání raději do dneška vzdaly.

Tím pádem se opět pustily k filmování a začali natáčet nový seriál Two of a Kind (Dvojčata), kde už se nám do paměti zapsaly jako malé puberťačky žijící s otcem, který se jím pořád vnucoval, později vyšly i knihy. Filmování s postavou otce se holkám zamlouvalo a tak jako "tatínkovy holčičky" natočily film Billboard Dad (Táta z billboardu), mající snahu sehnat novou maminku, vylepí na billboard informace a fotku svého otce. Roku 1999 skončil jejich "vyžívací" seriál TOAK a tak se rozhodly natočit nový film a tentokrát jako úplně rozdílné holky, jedna fanynka a hráčka fotbalu a druhá jako dáma, samé hadříky a kluci. Jmenoval se Switching Goals (Gólová Výměna) a k televizním obrazovkám přilákal i mladé kluky. Tohoto roku se cítily tak významně, že natočili ještě film Passport To Paris (Výlet do Paříže), kde začaly "chodit" s klukama, ale "jen tak" :]


Roku 2000 se z něžných malinkých dvojčátek stávají opravdové slečny, hvězdy každé party a tvářičky časopisů. Natočili film Our Lips Are Sealed (Sestry v akci), který se stal jejich nejoblíbenějším. Také proto, že se mohy fakt vyřádit a projet spoustu zemí! Tento rok napsaly svou předlohu života a obecná fakta o nich, z kterých se čerpá např. při tvorbě stránek! Začali se stávat idol\ všech mladých dívek a tak vydaly svůj časopis mary-kateandashley, ale po několika číslech ztroskotal a nyní vychází jako "obročník".

Rok 2001 byl hodně významný nejen proto, že MKA obdrželi občanské průkazy, také natočili film Winning London (Sestry v Londýně), kde se opět ukázayi jako rozdílné sestry, ale překrásný Londýn je zase spřátelil. Plným úderem se pustily do natáčení seriálu So Little Time (Tak málo času), který opravdu zabodoval a má své knihy. Díky "občance" se dostávaly na premiéry a akce, a tak se staly přednější hlavičkou Hollywoodu. Tento rok také natočily film Holiday In The Sun (Prázdniny na Bahamách), kde se opět vydaly na cesty.


V 16 letech vydaly sérii knih Sweet 16 (Krásných 16 let) a projely se v autíčku Sweet 16, které dostaly ve filmu Getting There (První jízda), když si udělaly řidičák a tam si ho dělaly doopravdy. Roku 2002 natočili film When In Rome (Výlet do Říma) a v roce 2003 také The Challenge (Výzva), kde se opět ukázaly jako dvě soupeřící sestry, dělající zkoušky ve stylu hry přežití, kde je bohužel/naštěstí dají do stejného družstva, zprvu se hádají, ale protože jsou tým, musí to nějak překousnout.

Roku 2004 dvojčata natáčejí film New York Minute (Bláznivý den v New Yorku) , který půjde do kin. Odběhly si i na natáčení Charlie's Angels , kde si zahráli malinkatou roličku. Ve filmu jsou vidět 10sekund, spíše se zajímal\ o svou budoucnost, věnovaly škole a připravovaly se na newyourskou universitu. V tomto roce totiž odmaturovaly. Proslýchá se, že chtějí na 5 let opustit showbussines. Mary-Kate se konečně přiznala ke své anorexii - "porucha přijímaní potravy" a byla hospitalizována na šestitýdenní léčebný program do léčebny v Utahu, říká se i cosi o drogách (?). Ashley se rozešla se svým dlouhodobým přítelem Mattem. Nyní Mary-Kate studuje universitu v NY a Ashley hereckou školu také v NY.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář